გავლენის ინვესტორთა კლუბის შეხვედრა
CSRDG-ს ოფისში გავლენის ინვესტორთა კლუბის შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრა გაიმართა იტალიაში გავლენის საინვესტიციო ფონდების მმართველი კომპანიის Oltre Venture დამფუძნებელს ლუჩიანო ბალბოს, საქართველოში პირველი გავლენის ფონდ აქციოს პოტენციურ ინვესტორებსა და CSRDG-ს წარმომადგენლებს შორის.
შეხვედრის მიზანი იყო ევროპაში გავლენაზე ორიენტირებული ინვესტირების ტენდენციებზე გამოცდილების გაზიარება, ასევე ამ მიმართულებით საქართველოში CSRDG-სა და გავლენის ფონდ აქციოს საქმიანობისა და გეგმების განხილვა.
შეხვედრაზე სტუმრებმა საქართველოში გავლენაზე ორიენტირებული ინვესტირების განვითარების პერსპექტივებზე ისაუბრეს და ამ მიმართულებით სამომავლო თანამშრომლობის საკითხებზე შეთანხმდნენ.
შეხვედრა გაიმართა ევროკომისიის მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის “თანამშრომლობა დადებითი ცვლილებებისთვის - სოციალური მეწარმეობისა და სოციალური ინვესტიციების განვითარება ეკონომიკური და სოციალური გაძლიერებისთვის აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში“ ფარგლებში, რომელსაც საქართველოში ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი (CSRDG). პროექტის წამყვანი განმახორციელებელი ორგანიზაციაა ევროპული ვენჩურული ფილანტროპიის ასოციაცია-EVPA.

A meeting of the impact investors club was held at CSRDG office. The meeting was held between potential investors and representatives of CSRDG, Luciano Balbo, the founder of Oltre Venture, the management company of impact investment funds in Italy, the first impact fund in Georgia.
The purpose of the meeting was to share experience on trends in impact-oriented investing in Europe, as well as to discuss the activities and plans of CSRDG and Impact Fund in Georgia in this direction.
At the meeting, the guests talked about the development prospects of impact-oriented investing in Georgia and agreed on issues of future cooperation in this direction.
The meeting was held within the framework of the ongoing project "Cooperation for Positive Changes - Development of Social Entrepreneurship and Social Investments for Economic and Social Empowerment in Eastern Partnership Countries" supported by the European Commission, which is implemented in Georgia by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG). The leading implementing organization of the project is the European Venture Philanthropy Association-EVPA.