ქალთა გაძლიერება ცვლილებებისათვის 2012-2017
პროექტი მიზნად ისახავდა ქალთა გენდერული თანასწორობის და ეკონომიკური გაძლიერების ხელშეწყობა სამეგრელოსა და კახეთის რეგიონებში.
პროექტის ორი ეტაპი დასრულებულია (პირველი ეტაპი 2012-2015 წწ და 2016-2017 წწ).
პროექტის განხორციელების შედეგად - სამეგრელოსა და კახეთის 28 თემში  ქალთა საინიციატივო ჯგუფების ფორმირება,  ქალების შესაძლებლობების განვითარება, ასევე სათემო ჯგუფებსა და ადგილობრივ თვითმმართველობას,  სამოქალაქო სექტორსა და ადგილობრივ ბიზნეს შორის ურთიერთობების დამყარების ხელშეწყობა,  გაღრმავება და  გაძლიერება. პროექტის ორივე ეტაპზე ჯამურად ჩართული იყო 299 ლიდერი ქალი, შეიქმნა 50 სათემო ჯგუფი. ჩატარდა 60 ტრენინგი, 209 თემატური სემინარი და სამუშაო შეხვედრა. ჩატარდა გაცნობითი ხასიათის 12 ტური. მიკრო საგრანტო კომპონენტის ფარგლებში დაფინანსდა  87 პროექტი რომლის ჯამურმა ღირებულებამ შეადგინა 388 031 ლარს.

empowering women for change 2012-2017
The project aimed to promote gender equality and economic empowerment of women in Samegrelo and Kakheti regions.
Two stages of the project have been completed (the first stage in 2012-2015 and 2016-2017).
As a result of the implementation of the project - formation of women's initiative groups in 28 communities of Samegrelo and Kakheti, development of women's capabilities, as well as promotion, deepening and strengthening of relations between community groups and local self-government, civil sector and local business. A total of 299 women leaders were involved in both stages of the project, 50 community groups were created. 60 trainings, 209 thematic seminars and work meetings were held. 12 introductory tours were conducted. Within the framework of the micro-grant component, 87 projects were financed, the total value of which amounted to 388,031 GEL.